Najlepszy na świecie Internet jest u nas!.

INEA dołożoła do własnej usługi najszybszy internet na planecie dla klientów prywatnych. Symetryczna linia światłowodowa o szybkości przesyłu danych osiągającej nawet 10 Gb/s od dziś oferowany jest dla mieszkańców Poznania. Dzięki temu nasz kraj dostał się do grona ledwo kilku obszarów na świecie oferujących tak efektywny Internet dla klientów indywidualnych.

Z oferty łącza 10 Gb/s od dzisiaj skorzystać może ok. 30.000 gospodarstw domowych w Poznaniu. Przed końcem roku INEA planuje zaoferować taką możliwość w na terenie całego miasta, a docelowo dostarczać ją na łączach całej swej sieci światłowodowej też w innych regionach. Symetryczne połączenie wykorzystujące technologię Fiber-To-The-Home (FTTH) o szybkości przesyłu danych nawet do 10 Gb/s gwarantowane jest w cenie 399 zł. W innych państwach z tak bardzo szybkiego Internetu mogą korzystać tylko obywatele Szwajcarii oraz pojedynczych miast w Stanach Zjednoczonych Japonii, Korei Południowej oraz Singapurze.

Propozycja łącza 10 Gb/s jest skierowana do osób, które wykonując swoje hobby albo wyzwania związane z pracą, potrzebują tak pobierać, jak i przesyłać dane z nieosiągalną do tej pory w Polsce szybkością. Symetryczność łącza sprawia, że przesył takich informacjach w dwie strony odbywa się bardzo szybko. Tak szybki Internet docenią też gracze. Najnowsze produkcje potrafią potrzebować wiele gigabajtów miejsca w pamięci, dlatego zazwyczaj na obecnie oferowanych łączach ich pobieranie trwa tak długo, aby było to odczuwalne. Przy łączu 10 Gb/s czas ten ulegnie ogromnemu skróceniu. Dla przykładu najbardziej promowana gra 2018 roku RDR II , która ma zajmować minimum 100 GB przestrzeni dyskowej, na usłudze INEA może być ściągnięta w mnie więcej 2 minuty.