CDA.pl od niedawna też dla właścicieli iPhone’ów i iPadów Apka CDA dostępna jest już dla użytkowników telefonów i tabletów firmy Apple. Od ledwo można zainstalować ją bezpłatnie ze sklepu dla systemu iOS.

Aplikacja CDA pod iOS przeznaczona jest tak dla użytkowników opcji Premium, jak również takich niemających zakupionego abonamentu. Jednakże wyłącznie osoby opłacające CDA Premium uzyskują dostęp do kompletnej biblioteki z filmamia oraz mają możliwość je pobierać na swoje telefony. Baza filmowa w ramach CDA Premium liczy już 5 300 pozycji.

W przeciągu pierwszych dwóch tygodni od udostępniania apki w App Store ilość pobranych materiałów przekroczyła kilkadziesiąt tysięcy. Mniej więcej w tym samym czasie specjalna aplikacja CDA była wypuszczona także na telewizory wyposażone w Android TV. Jest to kolejna platforma na której każdy może CDA. Dla odświeżenia pamięci, aplikacja CDA dostępna jest też dla posiadaczy telefonów a także tabletów pracujących na systemie od Google i użytkowników Chromecastów.

Aplikacja CDA pod smartfony oraz tablety (dla dwóch platform, a zatem dla iOS a także Android) pozwala na wyświetlanie tak filmów generowanych przez użytkowników (funkcjonuje podobnie jak aplikacja YouTube), jak i filmów z biblioteki CDA Premium (jedynie dla subskrybentów konta premium). Aplikacja umożliwia zapis ostatnio oglądanych filmów, rozszerzone układanie i filtrowanie, natomiast w przypadku subskrybentów także na oglądanie wybranych materiałów offline.