Samsung stworzy kolejny inkubator przedsiębiorczości w naszym kraju

Jeszcze w obecnym roku kalendarzowym, otworzymy w Polsce 2-gi inkubator przedsiębiorczości – oświadczył Daniel Ahn, Senior Vice President, R&D Software Security w marce Samsung w czasie konferencji Cybersec na terenie Krakowa Podstawowym obszarem zainteresowań nowej, mieszczące się w Lublinie, placówki zostanie bezpieczeństwo w sieci.

W wykorzystaniem lubelskiego Inkubatora powstawać mają prace dedykowane bezpieczeństwu online. Pośród owych odnajdą się technologie i rozwiązania gwarantujące bezpieczeństwo systemom inteligentnym, umożliwiające gromadzenie informacji jak również ich późniejsze przetwarzanie a także komunikację.

Start-upy, które zakwalifikują się do programu będą miały nieustanne wsparcie tak menedżerów, jak również inżynierów producenta Samsung, chociażby ekspertów warszawskiego instytutu R&D firmy. Najciekawsze z pomysłów będą mogły też dostać zastrzyk gotówki. Oprócz wsparcia najmłodszych biznesmenów, kolejny Inkubator Samsung zapewni także szeroki program nastawiony do obywateli Lublina, który obejmuje kursy, warsztaty z kodowania albo programowanie.

Lublin, stanowi w którym powstanie Samsung Inkubator. Prekursorska taka inicjatywa od nieco ponad roku istnieje już w Rzeszowie oraz koncentruje się na kwestiach Internetu Podmiotów (IoT) i Machine Learning. Grono projektów objętych wsparciem obejmuje obecnie 12 różnych pomysłów, chociażby projekt inteligentnych luster WiseGlass, czy JiTiV – system informatyczny smart home, który wspomaga człowieka w rozsądnym użytkowaniu prądu.